امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بیوگرافی محمدعلی نجفی و همسرش + ماجرای ازدواج دوم
محمدعلی نجفی متولد 23 دی 1330 در تهران، سیاست مدار است

فارغ التحصیل لیسانس ریاضی از دانشگاه صنعتی شریف و فوق لیسانس ریاضی از دانشگاه MIT آمریکا می باشد وی سابقه وزارت و شهرداری تهران را دارد

در این مطلب بیوگرافی محمد علی نجفی را می خوانید

بیوگرافی محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران

از لیسانس تا آمریکا + انقلاب

در سال 1353 پس از از گرفتن لیسانس وارد مقطع دکترای دانشگاه ام ای تی آمریکا شد اما به علت وقوع انقلاب 57 به ایران بازگشت، بعدها به اصرار استاداش پایانامه خود را در فروردین 1358 دفاع کرد و فوق لیسانس گرفت

ریاست دانشگاه و وزارت

بعد از بازگشت به ایران در سال 1359 رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان شد، سپس در دولت های موقت باهنر و مهدوی کنی و سپس دولت اول میرحسین موسوی وزیر فرهنگ و آموزش عالی شد

از صدا و سیما تا رفسنجانی و خاتمی

از سال 65 تا 67 نیز در اواخر جنگ ایران و عراق معاونت آموزشی صدا و سیما بود

سپس در دولت هاشمی رفسنجانی وزیر آموزش و پرورش شد، افزایش حقوق معلمان، تغییر نظام آموزشی؛ ایجاد مدارس نمونه دولتی و غیر انتفاعی از اقدامات وی بود

در دوران  سید محمد خاتمی نیز ؛ رئیس سازمان برنامه و بودجه بود

عکس های محمدعلی نجفی

عکس های محمدعلی نجفی + زندگی شخصی

از شورای شهر تا بیماری

نجفی در پاییز 1385 با لیست اصلاح طلبان وارد شورای شهر تهران شد

در دولت حسن روحانی نیز سال 92 وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش بود که تنها با یک اختلاف موفق به حضور در وزارت نشد؛ سپس با استعفا از شورا به ریاست میراث فرهنگی رسید

او 6 ماه بعد استعفا داد، علت آن نیز فشار کاری و مشکلی قلبی عنوان شد !

شهردار تهران

محمدعلی نجفی 19 مرداد 1396 بعنوان شهردار تهران انتخاب شد اما 7 ماه طول نکشید که در 23 اسفند 96 خبر استعفای وی منتشر شد و علت آن نیز ابتلا به بیماری جدید و سرطان عنوان شد

عکس همسر اول محمدعلی نجفی

همسر اول محمدعلی نجفی سرور تابشیان

ازدواج اول

محمد علی نجفی سالها پش با سرور تابشیان ازدواج کرد، همسرش بیشتر در کارهای خیریه ای حضور داشت و مدرسه ای بنام سرور نیز با همت وی ساخته شده است

جنجال ازدواج دوم

در آبان ماه 97 عکس های جنجالی از محمدعلی نجفی و یک دختر جوان پخش شد، که ساعاتی بعد او را میترا استاد از نامزدان شورای شهر دوره پنجم اسلامشهر معرفی کردند

مشخص شد این دو با یکدیگر بصورت قانونی ازدواج کرده اند

ماجرای ازدواج

میترا استاد : آقای دکتر نجفی از من خیلی محترمانه خواستگاری کردند و من هم بعد از مشورت با خانواده به ایشان جواب مثبت دادم، این زندگی سر گرفته است، دلیلی ندارد که عده ای دنبال حواشی باشند

عکس همسر دوم محمدعلی نجفی

عکس همسر دوم محمدعلی نجفی میترا استاد

علت اصلی استعفا از شهرداری !!

در زمان استعفای او از شهرداری تهران بارها عنوان شد وی به بیماری سرطان مبتلاست حالا بنظر می رسد یک دروغ سیاسی بوده است

میترا استاد که حالا با نام میترا نجفی شناخته می شود می گوید :

متاسفانه به من تهمت زدند که من زن صیغه ای دکتر نجفی هستم در حالیکه من عقد نامه دارم و حتی اگر صیغه هم باشد هیچ مشکلی نداشت

دو همسر همزمان !

حالا نجفی شهردار سابق تهران دو همسر دارد، او حتی همسر اول خود را نیز طلاق نداده، همین اتفاقات موجب حملات شدیدی از طرف برخی به وی شد

جنجالی های  سیاسی نجفی

● نجفی که در شورای عالی هلال احمر نیز عضویت دارد در پس حوادث سال 88 به همراه معصومه ابتکار به دیدن خانواده های آسیب دیدگان می رفتند

● او در سال 92 توانست با رایزنی های انجام شده جام شیردال غار کلماکره را از دولت آمریکا پس بگیرید، این جام توسط قاچاقچیان به آمریکا برده شده بود

● در بهمن 92 او به سمت مشاور رئیس جمهور و دبیر ستاد هماهنگی اقتصادی منصوب شد و در همان زمان لایحه خروج از رکود دولت با ریاست وی تدوین شد

● او در زمان سرپرستی خود در وزارت علوم ماجرای بورسیه های غیرقانونی را علنی کرد و متخلفان را مجبور به بازگردان هزینه های بورسیه نمود

● در زمان تصدی گری خود در شهرداری نیز پرونده های سنگینی از تخلفات صورت گرفته در دوره های قبلی را به دادگاه ارائه داد
پاسخ
تشکر شده توسط:

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان