امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اخطار مهم امنیتی
با سلام
متاسفانه درروز گذشته سرور شرق با حمله سایبری مواجه شده و متاسفانه باعث بسته شدن اکانت به مدت 2 ساعت گردیده که این امر میتواند صدمه جدی بر افت بازدید کننده در روزهای آینده داشته باشد ظاهرا حمله تا آنجا جدی بوده به نحوی که شخص پشتیبان میزبان سرور شرق را ناچار به تماس سایبری با ما کرد. خوشبختانه با توجه به قدرتمند بودن سرور و به روز رسانی اسکریپ هکر نتوانسته به پایگاه آسیب برساند ولیکن با توجه به این مسایل لزوم نکات زیر برای مدیران شرق توصیه میگردد
1. استفاده از کلمه عبور محکم و قدرتمند ترجیحا ترکیبی از حروف و عدد قویا توصیه میشود کلمه عبور قبلی تعویض گردد
2. عدم استفاده از کامپیوتر های مشکوک و آلوده
3. دقت در ورود و خروج کاربران جدید به نحوی کهفعال سازی اکانت کاربران جدید میبایست با نظارت توام باشد به عنوان مثال کاربری که ایمیل آن mst@yahoo.com میباشد
مشکوک است چرا که ایمیل سه کاراکتری برای سرویس یاهو امکان ثبت ندارد

4. به روز رسانی دقیق برنامه ها که مسولیت این بخش از کار به عهده من است اما در صورت مشاهده هرگونه باگ و یا دریافت خبر از حملات هکری سایر سایتها و یا انتشار نسخه های امنیتی لطفا بدون توجه به این موضوع که من از آن اطلاع دارم یا نه این مسله را در اسرع وقت به من اطلاع دهید
5. تلاش مضاعف برای جبران صدمات احتمالی به صورت انتشار مطلب جدید
با تشکر
پاسخ
تشکر شده توسط:
با سلام
جهت امنیت بیشتر میتونید با این آی دی صحبت کنید
man_to_bikakak
رمز عبورم عوض کردم و ببخشید که تاچند وقت نمیتونم فعالیت کنم

یا علی
پاسخ
تشکر شده توسط: مرتضی سرمدیان
مرتضی جان آی دی که ایشون گذاشته آی دی خودش نیست برای یه هکره
پاسخ
تشکر شده توسط: مرتضی سرمدیان
البته هکر نیستن
چطوری بگم؟
کارای امنیتی انجام میدن
درباره امنیت کار میکنن
البته نمیشه بهشون اعتماد کامل کرد
خودش میگفت آی دیش یه بار هک شده
Big Grin
پاسخ
تشکر شده توسط:
ممنون از شما راستش واقعیت اینه هکر ها همیشه یه قدم جلوتر از مدیران امنیتی هستند که چیز بدیم نیست باعث ارتقای سطح دانش تو محیط وب میشه و مدیرانو وادار به مطالعه بیشتر میکنه
پاسخ
تشکر شده توسط:

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان